RobotiCrawler


RobotiCrawler, NodeMCU (ESP8266) nesnelerin interneti geliştirme kartı sayesinde akıllı telefondan Blynk uygulaması ile wifi üzerinden kontrol edilebilen bir robotik RC tırmanıcı araçtır. 2 adet yüksek torklu DC motorun ön ve arka dingillere bağlanması ile oluşturan 4 çeker hareket sistemi ile hareket eder. 2 adet mikro servo ile de direksiyon ve daha iyi tırmanma performansı için dingiller arası mesafe ayarlanabilir.

RobotiCrawler is an RC crawler car that is based on the NodeMCU Iot development board and controlled via the Blynk mobile application through WiFi. It has a 4WD drive train which is made just by sticking two high torque geared DC motors on the front and back axes. And it has 2 micro servos, one for the steering and other for varying the length between the axes for better crawling performance.

#IOT #arduino #swarmrobot #nodemcu#esp8266 #iot #servo #robot #robots#breadboard #electronics#electricalengineering #makersgonnamake#make #maker #hacking #tinkering#makersmovement #programming#graphics #arduinoproject #innovative#innovation #prototype #technology#developer #diy #robotics #crawler #rc

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Rapberry Pi ile sesli komut algılayan robot // #mfist17

Google Asistan ile NodeMcu (esp8266) Kartını Kontrol Etmek (IFTTT, Blynk)

Arduino ile İşlevsel Cihaz (Akıllı Hava Durumu Ölçümü, Servo Test, Komponent Kontrol, Metin Okuma...)